Depilacja laserowa Warszawa

Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne są obecnie bardzo popularne, zwłaszcza wśród kobiet, choć coraz częściej mężczyźni również się na nie decydują. Jednym z najbardziej obleganych zabiegów jest depilacja laserowa. Można ją wykonać w wielu gabinetach i jest to zabieg bardzo skuteczny, chociaż wymaga odpowiedniego przygotowania i odbycia wcześniejszych konsultacji. Ważne jest to, żeby przestrzegać zaleceń lekarza przed udaniem się na zabieg. Okres przygotowawczy może bowiem trwać nawet miesiąc, a stosowanie się do zaleceń warunkuje bezpieczeństwo i efektywność całego zabiegu.

Czym jest depilacja laserowa?

Ten zabieg polega na wykorzystaniu wiązki lasera w procesie depilacji. Dzięki temu możemy usunąć włosy, które znajdują się aktualnie w fazie wzrostu. Ze względu na to ograniczenie jednorazowa wizyta w salonie nie jest wystarczająca. Uzyskanie odpowiedniego efektu wymaga co najmniej kilku zabiegów, a także regularnego ich powtarzania. Ze względu na obniżony walor skuteczności nie zaleca się wykonywania depilacji laserowej włosów blond, rudych, czy też siwych. Ich jasna barwa znacząco utrudnia prawidłowe działanie lasera i często są one zwyczajnie niewykrywane, a zatem również nieusuwane.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Z zabiegu korzystać mogą wszyscy, którzy chcą bardziej efektywnie pozbyć się zbędnego owłosienia. Dla niektórych jest to sposób, aby uniknąć konieczności codziennej depilacji w domu, a dla innych może to być jedyne wyjście (na przykład wówczas, kiedy domowe sposoby wywołują u nas reakcje alergiczne i podrażnienia). Wiele osób decyduje się na laserowe usuwanie owłosienia Warszawa. Pamiętajmy jednak, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu koniecznie odbyć odpowiednie konsultacje lekarskie. Specjalista pokieruje nas, a być może ze względu na przeciwskazania zdrowotne odradzi metodę, jaką jest depilacja laserowa cena zabiegu różni się natomiast w zależności od salonu. Z oczywistych względów, takich jak chociażby zastosowana technologia, szybkość i skuteczność zabieg jest droższy niż depilacja samodzielnie wykonywana w domu. Jednakże jest to wciąż sprawa opłacalna.

Jakie są przeciwskazania?

Istnieje szereg przeciwskazań, które niestety uniemożliwiają bezpieczne i skuteczne uczestnictwo w zabiegu. Należą do nich, między innymi:

  • ciąża
  • padaczka
  • cukrzyca
  • zażywanie niektórych leków
  • choroby skórne
  • nowotwór

Nie są to jednak wszystkie przypadłości i sytuacje, w których powinniśmy zrezygnować z zabiegu. Istnieją również inne przeciwskazania. Lekarz pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, czy bezpiecznym i odpowiednim rozwiązaniem dla naszego zdrowia jest laserowa depilacja Warszawa. To właśnie dlatego konsultacje przed zabiegiem są tak istotne. Pamiętajmy o tym, że zatajanie swoich przypadłości i nieprzestrzeganie wytycznych może mieć bardzo dotkliwe konsekwencje, a zatem zupełnie nie warto ryzykować.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Proces przygotowań do zabiegu depilacji laserowej może trwać nawet miesiąc. Oczywiście, ostateczny czas jego trwania zależy od tego, jak przebiegną odbyte przez nas konsultacje. Ogólne wytyczne mówią, że wiązki lasera nie mogą być wykorzystane, między innymi, do usuwania owłosienia na opalonej, czy też uszkodzonej skórze. Wobec tego musimy zaprzestać kąpieli słonecznych, a także zrezygnować z samoopalaczy. Nasza skóra musi być świeża i wypoczęta przed zabiegiem, a zatem zgodnie ze wskazówkami lekarza będziemy musieli odstawić niektóre kremy i zabiegi kosmetyczne. Musi również upłynąć określona ilość czasu po zażywaniu poszczególnych medykamentów, suplementów, a także preparatów ziołowych. Bez spełnienia określonych wymagań nie będziemy mogli cieszyć się w pełni dobrodziejstwami i bezpieczeństwem zabiegu, jakim jest depilacja Warszawa. Wszystkie zalecenia powinniśmy otrzymać w czasie konsultacji, a jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości – nie bójmy się zadawać dodatkowych pytań. Lekarz z pewnością potwierdzi lub rozwieje nasze obawy.

Jeżeli na poważnie zastanawiamy się nad podjęciem decyzji o zastosowaniu depilacji laserem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się i zdobycie rozeznania w temacie. Zabieg ten można wykonać w wielu miejscach, chociażby tutaj. Warto przed umówieniem wizyty nastawić się psychicznie na to, że choć sam zabieg nie trwa długo, to okres przygotowawczy, a także konieczność powtarzania sprawia, że wymarzony efekt nie pojawi się od razu. Nie warto jednak się niecierpliwić, ponieważ finalny rezultat prawidłowo przeprowadzonego procesu powinien spełnić nasze oczekiwania.